Sıkça Sorulan Sorular

Solfej – Teori

online solfej ve teori dersleri
    solfej dersi, solfej kursu

    Detaylar

  • Eğitmen Seda Aksak , Birol Aydın
  • Kategori Solfej - Teori

Solfej nedir?
Genel müzik başlangıç eğitimi olarak adlandırılan solfej, müzik öğreniminde temel unsurlardan biri olan kulak eğitimi için nota adlarını ve tonlarını söyleyerek yapılan çalışmadır. Bir tür, nota isimleriyle şarkı söylemek de denebilir.
Solfej bilgisi, nota, anahtarlar, arızalar (değiştirici işaretler), tonalite, gamlar, aralıklar gibi ilk müzik bilgilerini içerir. Duyulan ezginin notalarını yazmak ise müzik diktesidir. *

Müzik teorisi nedir?
Teori, müziğin temel yapı taşlarını tanımlar. Porte, nota, artikülasyon, anahtarlar, ton, gam, ritim, melodi, armoni terimleri bu yapıtaşlarının başında gelir. Müzik teorisi, diğer bir deyişle müzik dilinin kurallarını belirler ve bunların kullanılışlarını açıklar.

musiconline ile Solfej  ve Teori Dersleri
Çevrimiçi solfej ve teori dersleri, alanında uzman, deneyimli öğretmenlerimiz tarafından evinizden çıkmadan ya da dilediğiniz yerde dilediğiniz zaman güvenilir bilgiye ve içeriğe ulaşmanızı sağlar.
Farklı uzmanlık deneyimlerine sahip eğitmenlerimiz, müzik okuma konusunda güven kazanmanıza ve tekniğinizi geliştirmenize yardımcı olurlar.

Online solfej – teori dersi olur mu?
Sizin çabanız, öğrenme isteğiniz ve bizim geliştirdiğimiz metotlar sayesinde uzaktan solfej-teori dersleri alarak kısa sürede müzik bilginizi arttırabilirsiniz.
Solfej derslerinde eğitmeniniz, piyano, midi enstrüman ya da piyano aplikasyonları eşliğinde kolaylıkla sesleri duymanızı ve söylemenizi sağlayacaktır. Dilerseniz siz de eğitmeninizin önereceği ücretsiz aplikasyonlar ile ders sonralarında pratik yaparak hızlıca solfej – teori derslerini tamamlayabilirsiniz. Bu konuda iddialıyız ????
Deneme derslerimize katılarak çevrimiçi solfej – teori derslerini ücretsiz deneyimleyebilirsiniz.

Hedef;
Müzik eğitimi almaya karar verdiğinizde önünüze bir hedef koymanız fayda sağlayacaktır. Bu nedenle farklı türlerde müzikleri dinlemenizi ve en az bir enstrümanı çalmayı denemenizi tavsiye ederiz. spotify listemizde farklı dönemlerden örneklerle klasik müziğinin önemli eserlerini bir araya getirdik.

Solfej ve müzik teorisi hakkında detaylı bilgi için Blog ‘umuza göz atmayı unutmayın.

 Spotify listemiz için tıklayın.

* Kaynakça; Müziğe Giden Yol – Lale Feridunoğlu