Sıkça Sorulan Sorular

Piyano

online ve 1'e 1 piyano dersleri
    piyano, piano, online piyano dersi, piyano kursu

    Detaylar

  • Eğitmen Birol Aydın, Samhal Mammadov, Asrın Can Akalın
  • Kategori Piyano

musiconline ile piyano dersleri, alanında uzman, deneyimli öğretmenlerimiz tarafından evinizden çıkmadan ya da dilediğiniz yerde dilediğiniz zaman güvenilir bilgiye ve içeriğe ulaşmanızı sağlar.

Eğitmenlerimiz, öğrencinin yaşı, müzik bilgisi, varsa daha önceki enstrüman deneyimine göre bir program oluşturur ve sizinle tecrübelerini paylaşırlar. Dilerseniz ücretsiz deneme derslerimize katılabilir, ya da eğitmenlerimizle birebir görüşme talep edebilirsiniz.

Piyano nedir?
Piyano, genellikle tüm dillerde Piano olarak adlandırılan, tuşların harekete geçirdiği çekiçlerin tellere vurmasıyla çalınan klavyeli bir çalgıdır.
İlk olarak 1460 yılında klavsen olarak Almanya’da ortaya çıkan piyano, 19.yy’ın başlarında bugünkü haline kavuşmuştur. 1853’te New York’ta kurulan Steinway & Sons firması piyanoların mükemmellik yönünde yol almasının en önemli öncüsüdür. *

Piyano Çalmak
Piyano, yaylı enstrumanlara oranla daha hızlı ilerleme kaydedilen bir çalgı türüdür. Fakat her enstrümanda olduğu gibi piyano çalmak da tamamen kişiden kişiye farklılık gösteren ve emek isteyen bir süreçtir.
Bu süreci destekleyen unsurlar; çalışma süresi, eğitmen desteği, düzenli derslere katılım, verimli çalışma yapılması ve yetenek olarak sıralanabilmektedir. Günde yaklaşık 2 saatlik bir çalışma ile kısa sürede başlangıç seviyesi tamamlanabilmektedir.

musiconline ile Piyano Dersi
Evde kendi çabanızla enstrüman çalmayı öğrenmek fazlası ile can sıkıcı ve sancılı bir süreçtir. Video izleyerek ilerleme kaydedilse dahi bir enstrümanı çalmayı öğrenmek ne yazık ki mümkün değil. Bu nedenle temel piyano eğitimi almak için profesyonel bir eğitmenden yardım almalısınız. musiconline‘da farklı uzmanlık deneyimlerine sahip eğitmen kadromuz, enstrumanınızı çalarken güven kazanmanıza ve çalma tekniğinizi geliştirmenize yardımcı olurlar.

Online piyano dersi olur mu?
Evet, bu konuda iddialıyız ????  Sizin çabanız, öğrenme isteğiniz ve bizim geliştirdiğimiz metotlar sayesinde bu mümkün..
Deneme derslerimize katılarak çevrimiçi müzik derslerini ücretsiz deneyimleyebilirsiniz.

Hedef;
Enstrüman çalmaya kadar verdiğinizde önünüze bir hedef koymanız fayda sağlayacaktır. Bu nedenle aşağıdaki keman eserlerini ve spotify listemizi dinlemenizi tavsiye ederiz.

Ünlü besteciler ve piyano eserleri;
Wolfgang Amadeus Mozart – Piyano konçertoları
Ludwig van Beethoven – Für Elise , Piyano sonatları
Frédéric Chopin – Vals ve prelüdler
Sergey Rahmaninov – Piyano konçertoları
Johannes Brahms – Piyano konçertoları
Pyotr Ilyich Tchaikovsky – Piyano konçertoları

Piyano eserleri ve virtüözler hakkında detaylı bilgi için Blog ‘umuza göz atmayı unutmayın.

 Spotify listemiz için tıklayın.

 

*Kaynakça; İrkin Aktüze – Müziği Anlamak