Sıkça Sorulan Sorular

Keman

online ve 1'e 1 keman dersleri
    online keman dersi, online keman kursu

    Detaylar

  • Eğitmen Seda Aksak , Birol Aydın, Samhal Mammadov
  • Kategori Keman

musiconline ile keman dersleri, alanında uzman, deneyimli öğretmenlerimiz tarafından evinizden çıkmadan ya da dilediğiniz yerde dilediğiniz zaman güvenilir bilgiye ve içeriğe ulaşmanızı sağlar.

Eğitmenlerimiz, öğrencinin yaşı, müzik bilgisi, varsa daha önceki enstruman deneyimine göre bir program oluşturur ve sizinle tecrübelerini paylaşırlar. Dilerseniz ücretsiz deneme derslerimize katılabilir, ya da eğitmenlerimizle birebir görüşme talep edebilirsiniz.

Keman nedir?
Asya’dan Rebec adıyla Avrupa’ya  ulaşan ve Ortaçağ’da (MS 476 – 1492) yayla çalınan her çalgıya keman / violon adı verilmiştir. 16. yy’da soprano sesli, Fransız işi küçük keman (piccolo violino alla francese) adı verilen ve çene ile omuz arasına sıkıştırılarak arşe(yay) ile çalınan 4 telli tahta çalgı yaygınlaşmış ve 17. yy’da tüm Avrupa’da kabul edilmiştir. 

Yaylı çalgılar ailesinin en küçük ve ince sesli üyesi olan keman, Sol – Re – La – Mi olarak akort edilir. *

Keman Çalmak
Keman öğrenimi tamamen kişiden kişiye farklılık gösteren bir süreçtir, yani bu da demek oluyor ki keman çalmamızı etkileyen aslında birden fazla faktör var.
Bunlardan bazıları; çalışma süresi, eğitmen desteği, düzenli derslere katılım, verimli çalışma yapılması ve yetenek olarak sıralanabilmektedir. Ancak ortalama olarak standart bir başlangıç ile 3 ay içerisinde temel seviyeye erişebilirsiniz.

Keman Çalmak Zor Mu?
Aslında keman öğrenmenin tek bir püf noktası vardır o da olabildiğince vakit ayırmak! Ne kadar pratik yaparsanız o kadar hızlı keman öğrenir ve hedeflerinize o kadar çabuk ulaşabilirsiniz. Eğer ki siz de doğru eğitmen ve programla birlikte bir çalışma gerçekleştiriyorsanız kolayca keman öğrenmenin tadına varabilirsiniz.

musiconline ile Keman Dersi
Evde kendi çabanızla enstrüman çalmayı öğrenmek fazlası ile can sıkıcı ve sancılı bir süreçtir. Video izleyerek keman çalmayı öğrenmek de ne yazık ki pek mümkün değil. Bu nedenle profesyonel bir eğitmenden yardım almalısınız.
musiconline‘da farklı uzmanlık deneyimlerine sahip eğitmen kadromuz, enstrumanınızı çalarken güven kazanmanıza ve çalma tekniğinizi geliştirmenize yardımcı olurlar.

Online keman dersi olur mu?
Evet, bu konuda iddialıyız 🙂  Sizin çabanız, öğrenme isteğiniz ve bizim geliştirdiğimiz metotlar sayesinde bu mümkün..
Deneme derslerimize katılarak çevrimiçi müzik derslerini ücretsiz deneyimleyebilirsiniz.

Hedef;
Enstrüman çalmaya kadar verdiğinizde önünüze bir hedef koymanız fayda sağlayacaktır. Bu nedenle aşağıdaki keman eserlerini ve spotify listemizi dinlemenizi tavsiye ederiz.

Ünlü besteciler ve keman eserleri;
J.S. Bach – Solo keman sonatları ve partitalar
Antonio Vivaldi – Keman konçertoları ve Dört Mevsimler
Arcangelo Corelli – Keman sonatları
Wolfgang Amadeus Mozart – Keman Konçertoları
Ludwig van Beethoven – Keman Konçertosu ve Romance
Niccolo Paganini – Solo keman için 24 Kapris
Pablo de Sarasate – Zigeunerweisen ,
Fritz Kreisler – Liebesfreud , Liebesleid , Praeludium and Allegro in the Style of Pugnani

Keman eserleri ve virtüözler hakkında detaylı bilgi için Blog ‘umuza göz atmayı unutmayın.

Spotify listemiz için tıklayın.

 

*Kaynakça; İrkin Aktüze – Müziği Anlamak